Ortam Kokulandırmada Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Aromaterapi de kullanılan öz yağ dediğimiz içerikler, bitkinin yaşamsal sıvılarının çıkarılması ile elde edilmektedir. Bu serüven bitkinin yetiştirilmesinden toplanmasına, toplanmasından distile edilmesine kadar tüm süreçlerin özenle ve dikkatle gerçekleştirilmesini gerektirir. Örneğin bazı bitki yada çiçeklerin sadece belirli zamanlarda sadece birkaç saatlik toplama süreçleri vardır. Bir diğerinin distilasyona gitmesi ve kaliteli yağ elde edilebilmesi için sadece birkaç günlük süre vardır. Ve iyi kalite yağ elde etmek için distilasyon aşamasında kullanılan malzemelerden uygulanılan sıcaklığa kadar dikkat edilmesi gereken birçok parametre ve aşama mevcuttur.

Tüm bu standartları sağlayan bir yağın evinizdeki kullanım koşullarında dikkat etmemiz gereken öncelikli şey sıcaklıktır. Bu şifalı özleri güneş görmeyen bir yerde oda sıcaklığında saklamanız gerekirken kokulandırma yaparken de sıcakla temas ettirilmemelidir.

Öz yağlar sıcakla temasa geçtiklerinde kimyasal yapılanmalarında bozulmalar olmaktadır. Bu sebeple aromaterapik koku karışımlarını kullanırken ortam havalandırmak için buhurdanlık gibi yağın ısı ile temasını gerektiren araçlar yerine difüzörleri tercih etmek en uygun seçenek olacaktır.

Bu anlamda, sağlık fabrikası olarak serimizi tamamlayıcı olarak gördüğümüz Baurerdifüzörünü portföyümüze eklemiş bulunmaktayız. Birden çok saat ayarlı seçeneği ile dilediğiniz süre ve yoğunlukta ürünlerinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca sıcak ile teması olmayan aromaterapik kokularınız yapılarını koruyacak ve sizlere maksimum fayda sağlayabilecektir.

The Base- Gümüş Hidrosolü Supreme 1000ML

Normal Fiyat
895.00TL
Satış Ücreti
895.00TL
Normal Fiyat
Birim Fiyat
Translation missing: tr.general.accessibility.unit_price_separator